Jdi na obsah Jdi na menu
 


Norsko na kole

1. 4. 2010

NORSKO NA KOLE

v termínu 29. - 10.7. 2010

 

 

Zhora se to jeví jako nekonečný shluk černošedých hor se zasněženými vrcholky, tu a tam porostlé lišejníky,čisté nebe, průzračný vzduch a jiskřivé slunce. Pak sjíždíte dolů po klikaté horské silničce a kolem vás se začne odvíjet neskutečný film,tvořený z úžasných přírodních scenerií. Nejdříve míjíte kamenná pole přerušovaná průzračnými jezírky, pak začnou šťavnaté horské louky,plné ovcí, objeví se první křovinaté břízy, zakrslé borovice a vegetace pozvolna houstne, to vše doprovázeno šumem četných vodopádů, které se bez ustání řítí kamsi dolů.....a tam už na vás čekají husté lesy, zelené pastviny, malebné vesničky a městečka, tvořená většinou dřevěnými, barevnými domky, to vše obklopené křišťálově čistou,namodralou vodou fjordů a jezer,příjemné teplo, někdy až vedro a krásný pohled na hory,z nichž jste právě sjeli....Opravdu něco,co jinde těžko uvidíte.

 

Věřte nebo ne,ale toto vše je možno vidět při  akci  NORSKEM NA KOLE,trvající 11 dní s pobytem na jednom, velice krásném tábořišti u řeky LAGEN, a hvězdicovými výlety odsud.

 

Program:

 

Odjezd v úterý večer z Prahy,cesta přes Německo,trajektem do Švédska a ve středu odpoledne příjezd do „PARADISE CAMPU“ u řeky Lagen v Norsku.Další dny přejezd přes PEER GYNT VEIEN, výlety do N.P. RONDANE a DOVREFJELL, přechod BESSEGENU, možný i celodenní výlet na CESTU TROLLŮ, GEIRANGER, DALSNIBBU, a přes LOM a OTTADALEN zpět.Pro zkušenější vodáky možnost sjíždění řek SJOA,OTTA a LAGEN na nafukovacích lodích, po důkladné prohlídce nebo konzultaci se stálým českým vodáckým klubem ve Sjoe.Možno dokoupit jako fakultativní výlet.Odjezd následující týden v pátek a v sobotu podvečer dojezd do Prahy.

 

Počasí v Norsku: bývá zpravidla velice pěkné,jasno polojasno, teplota 20-25 st, mnohdy i kolem 30 st, v průměru z 11 dnů prší 1 až 2 dny.

 

Lidé v Norsku: vzhledem k velmi řídkému osídlení se s nimi příliš nesetkáte, pokud ano,bývá to příjemný zážitek. Jsou uzavřenější a rozhovor zpravidla sami nezačnou, budou však rádi, když začnete vy.

 

Ceny v Norsku: jsou zpravidla 2-3krát vyšší než u nás. Supermarkety téměř výhradně domácích řetězců však nabízejí vždy 1 druh od každé komodity potravin ve výrazné akci, čímž se pak dostáváme na cenu jako u nás.Čili i sem je zbytečné vozit velké zásoby. Na nákup piva a alkoholu zde však zapomeňte, vše je nutné vézt od nás.

 

Náročnost výpravy: nenáročné,cesta většinou z kopce,po celou dobu bude k dispozici doprovodné vozidlo s průvodcem.

 

Doprava: 8 místný mikrobus Mercedes Sprinter + vlek na kola.

 

Ubytování a strava: ubytování pod vlastními stany a strava vlastní

 

Cena:  na osobu cca  8.000,- Kč ( vč.trajektu,průvodce,dálničních poplatků a tunelů )

 

Další aktuální informace na  www.soulodime.cz  nebo na čísle 602 323 139 – Roman ( Drťajs )