Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rio Botičo

17. 4. 2010

Vážení přátelé,

     sice jsem trochu zvolnil tempo, protože loni nám vyšel pouze jarní pochod a i délka pochodů se zkracuje úměrně věku účastníků včetně mého. Kdosi mě kdysi učil, že méně znamená více, takže je vše vlastně v nejlepším pořádku. Po roce se opět na Vás těším, předkládám Vám k úvaze účast na 32. ročníku pochodu energetiků a zvu Vás

         sobotu 17. dubna na pochod

 podél rio botičo

 

 Start pochodu:

     V 9.30 ze stanice příměstského autobusu č. 327 Osnice hřbitov (to není myšleno pejorativně, ta stanice se tak opravdu jmenuje). Autobus odjíždí ze stanice Metra Opatov v 9.15. Protože další jede až za dvě hodiny, pro opozdilce nebo lenochy, kteří by si chtěli zkrátit trasu o cca 3 km nabízím možnost dopravy autobusem č. 385, odjezd z Opatova v 10.00, příjezd do stanice Průhonice hájovna v 10.15 hod, kde počkají na zbytek peletonu.

 Trasa pochodu:

     Ze stanice autobusu půjdeme ve směru jízdy až na kraj vesnice, kde narazíme na červenou turistickou značku, která nás bude provázet celou cestu. Podél průhonického parku (pokladna je u hlavního vstupu na opačném konci a návštěvní řád nepředpokládá přímý průchod parkem) dojdeme k průhonické hájovně, kde se přidají případní opozdilci a lenoši. Dále pokračujeme podél Botiče přes Průhonice, Křeslice a Petrovice do Hostivaře. Celá trasa pochodu měří cca 14 km nenáročným terénem.

Organizační pokyny:

      Závěrečné soustředění a zhodnocení pochodu bude v Hostivaři v restauraci Pod Hrází, kde máme zajištěnou rezervaci od 14.00 hod. Od restaurace ke stanicím MHD je cca ještě 1 km (zahrnuto do celkové délky). Trasu pochodu najdete na turistické mapě Okolí Prahy východ.

        Těším se na Vaši účast, případné další informace podávám na tel. č. 607 121 954.

                                                  Honza Smola